Her yeni evlenen çift hemen çocuk yapmak istemezler. Bu da cinsel ilişki sırasında nasıl korunabileceklerine karşı bilgi arayışları içerisinde olduğu anlamı taşımaktadır. Yeni evli çiftlerin hemen çocuk sahibi olmak istememesi, doğum kontrol yöntemlerine başvurarak gebelikten korunmaları gerekmektedir. Bu işlem için prezervatif yöntemleri ile olmamalıdır. Doktorlar tarafından belirlenen doğum kontrol hapları ile sağlanmalıdır.

Korunmayı sevmeyen çiftler, evlenir evlenmez hemen bir çocuk sahibi olarak hayatlarına devam ediyorlar. Bunun için cinsel ilişki her yeni evli çiftin bilgi sahibi olabilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Sizler için pratik ve uygulanma yönteminin fazla olduğu kısımları listelemek istiyoruz. Kondom kullanmayı sevmeyen çiftler, doğum kontrol haplarını kullanmaktadır. Bu haplar genel olarak zararsız aynı zamanda bazı kanser tiplerini önleyici etkiye sahip olan ilaçlardır.

Bu hapları özellikle emziren annelerin kullanmasında veya sigara içen bireylerin kullanmasında sakınca vardır. Adet dönemlerinin de daha derli toplu olabilmesi için doğum kontrol hapları çeşitleri de bulunabilmektedir. Bu hapların hangisinin kullanılacağına doktorunuz karar vermektedir. Tek başınıza bu hapların kullanılması, bazı yan etkilere meyil verebilmektedir.

Son yıllarda sürekli olarak kullanılan deri altı implant dediğimiz koruma yöntemi yeni evlilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Hem uzun dönemli olmalarının yanı sıra devamlı olarak kontrol edilmelerinin gereksinimlerini ortadan kaldırarak sıkça tercih edilmektedir. Gebeliği önleyen bu yöntem sizi cinsel hastalıklardan korumayacağını belirtmemizde fayda olacaktır.