İlk cinsel deneyim nasıl olmalı? Sizler neler yaptınız? Cinselliğin ilişkiye katmış olduğu değerler ve bilmeniz gereken önemli hamleleri sizlere ufak tefek anlatmaya çalışıyoruz. Evlilikle, kadının ve erkeğin beraber yaşamak üzere karşılıklı anlaşma ile oluşturdukları sosyal bir kurum olarak bilinir. Bu kurum sevgi, saygı, cinsellik, mutluluğu ve üzüntüyü dahi paylaşmayı içermektedir. Evlilik kadının ve erkeğin sahip olduğu temel haklardan bir tanesi olarak çıkar. Evliliğin toplum tarafından kabul görmesi içinde yasalar çerçevesinde onaylanması gerekmektedir. Gelenek ve göreneklerde evliliğin oluşmasını ve yapısını etkilemektir.

İlk Cinsel Deneyim

ilk cinsel deneyim

ilk cinsel deneyim

Kadının ve erkeğin sosyal yaşamdaki rolleri daha doğar doğmaz yetiştirilme tarzları ile başlamaktadır. Bu roller toplumsal ve kültürel farklara göre bazı değişikliklere uğrasalar da temelde aynı esastır. Kadının yapısı itibarı ile daha duygusal olması kolay incinip kolay sevinmesi hormonları ile ilgili olup bu onun annelik yapabilmesi için gerekmektedir. Kadın adet gördüğü zaman veya gebe kaldığı zaman veya doğum yaptıktan sonra fiziksel olarak eskisine nazaran daha güçsüz düşmektedir. Bunun sonucunda da erkek koruyucu ve kollayıcı olmaktır.

İlk Cinsel Deneyim Nasıl Olmalı?

Kadın ve erkek ilişkisindeki en önemli şey kadını kadının, erkeği erkek olarak kabul etmek ve karşı tarafın istek ve arzularına saygı duymasıdır. Çünkü daha evvelde söylediğimiz gibi daha bebeklikten itibaren farklı yetiştirilir ve farklı hissetmeye başlamaktayız. Bir kadının bir erkeğin nasıl düşündüğünü veya bir erkeğin bir kadının niçin farklı davrandığını anlamasına imkan yaratmaktadır.

Kadınlarda ki İlk Cinsel Deneyim

Çünkü farklı hormonlar etkisi altında olunca karşı cinsin bilemediği ve anlayamadığı duygular gelişmektedir. Mesela kadınlar erkeklerin niçin seks isteklerini kontrol edemediklerini ve devamlı seks istek doğrultularını daha doğrusu duygusuzca seks yapabilmelerini pek anlamayabilirler. Kısaca açıklayacak olursak erkeklerde devamlı sperm “meni” üretimi vardır ve bunun depolandığı kesenin kapasitesi eğer hiç boşalma olmazsa yaklaşık dördüncü günden sonra dolar ve sanki idrar torbanız dolduğunda nasıl işeme arzusu duyuyorsanız ve bu ilerledikçe rahatsızlık yaratma işlemi alıyorsa, erkekte eğer boşalmadığı süre dört gün veya daha fazla olursa devamlı kontrolsüzce seks arzusu duyacak sonuçta belki de saldırganlaşacak ve hatta istenmeyen olaylarla karşılaşırlar. Bazen ise doğanın bir savunma sistemi olarak ilişki kuramayan veya masturbasyon yapamayan erkek uykusunda boşalma gerçekleşir. Bu gerçeği göz önüne alarak hanımlarımızın eşlerine olan yaklaşımlarına daha iyi değerlendirmelerini istiyoruz ve aralarında olabilecek bazı problemleri cinsellikten uzak durarak onları istedikleri şekilde yönlendirebileceklerini düşünürlerse en yanlış şeyi yapmış olma ihtimalleri vardır.

İlk Cinsel Deneyimde Erkek Faktörü

Erkeklerde kadınları oldukları gibi kabul etmelidir ve,onların yaşam tarzlarına ve duygusallıklarına saygı göstermeli, çünkü bu kadının doğasının bir gereği olup ve duygusal olmayan bir kadın ne erkeğini mutlu edebilir ne de iyi bir anne olabilmesidir.

O zaman karşılıklı sevgi ve saygı, birbirinin isteklerini anlama ve destekleme evliliğin temel şartlarından birisidir. Farklı iki cinsin arasındaki diğer insanlardan farklı olan iletişim cinselliktir ve özel olması diyebiliriz.