Bayanların geneli üzerinde sürekli olarak veya doğru bir şekilde 25/30 günde tekrarlanan merhamet iç yüzey kısımlarında meydana gelen yaradılış gereği ve dokuların zamanla vücuttan atılması işlemine adet dönemi denilmektedir.

Sayı görme ile birlikte ağız ağza benzer şekilde fizyolojik bir olayın yeni yetmelik dönemi içerisinde güçsüzlük döneminde devam eden dönemlerdir.

Birçok bayan adet üzerinde yaşanan dengesiz ve düzensizlik sıkıntılarında oldukça rahatsızlardır. Bu işlemlerin ehlivukuf denilen tedavi yöntemleri gidermektedir. Adet gecikmesi ve düzensizlik stabile dayalı olarak birçok sebepler vardır. Gebelik dönemi adet gecikmelerinin en büyük örneklerinden birisi olarak karşımıza çıkar. Gebelik oluşmasıyla adet gecikmeleri stres ve üzüntüye dayalı ölçüsüz yapılan egzersizlerle tetiklenirken, menopoz dönemi gözle görülebilen bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ağrı kesici ilaçların adeti geciktirmektedir. Gecikmelere yol açan bu ilaclar çok ağrılı dönemlerde kişileri iyi etmek için kullanılırken, kimi zaman adet gecikmesinde herhangi bir etki etmemektedir. Mergup olarak analjezik ilaçların ağrıları hafifleterek sancıları dindirmekte önemli pay sahibidir.

Bu makalemiz için sizlere aktardığımız bilgiler, adet dönemi içinde gerçekleşen ağrıların dindirilmesinde kullanılan ağrı kesicilerin kişiler üzerinde herhangi bir yan etki bırakmadan gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz mümkündür.